Новини
Seniors balkan champion 2010 ivelin valev
29.11.2010
Ивелин Вълев оглави класацията за най-добър състезател в конния спорт през 2010 година

Балканският шампион в дисциплината прескачане на препятствия Ивелин Вълев заслужи първото място в класацията „10-те НАЙ на Българска федерация по конен спорт за 2010 год.”.
За състезателя гласуваха 255 от представителите на клубовете по конен спорт, членуващи във федерацията, състезатели, съдии и деятели по време на национално работно съвещание, проведено в Пловдив. Балканската титла и множеството почетни класирания на Вълев в национални и международни състезания спечелиха уважението на конно-спортната общественост.

Второто място в класацията бе отредено на Аспарух Атанасов, получил 230 от гласовете на делегатите в съвещанието, а след него с 171 гласа се нареди Ангел Няголов. Двамата състезатели също са записали голям брой почетни класирания в национални и международни прояви през 2010 година, с които заслужиха доверието на гилдията.

В почетната 10-тица на най-успешните състезатели по конен спорт през годината попаднаха още: Светлин Иванов – 125 т., Кирил Степанов – 93 т., Росен Райчев – 84 т., Константин Атанасов – 53 т., Андриан Тодоров – 48 т., Николай Александров – 48 т. и младата надежда Емил Красимиров с 42 т.

Отборната класация бе оглавена от мъжкия тим в дисциплината издръжливост, заслужил първо място на Балкански шампионат в Турция през месец септември тази година. Отборът по издръжливост получи 119 точки при гласуването.