Новини
Juniors_the winner todor kirov small
27.09.2010
Състезатели от 42 клуба по конен спорт взеха участие в държавните финали по прескачане на препятствия

На конно-спортна база Войводиново се проведоха финалите на държавното първенство по прескачане на препятствия в класове Млади коне 4-5-6 години, клас ”Л” и клас ”Т” . В оспорваната надпревара взеха участие 131 състезатели и 123 коня от 42 клуба по конен спорт в страната.

Николай Николов с кон Аркундос спечели първо място в категория мъже/жени в клас млади коне 4 год., а на второ и трето място се класираха  състезателните двойки Живко Митев с Джи Джи С и Георги Стоянов с Лейди Лукс.

В клас млади коне 5-6 год. се състезаваха четири категории ездачи – аматьори, юноши/девойки 14 год, юноши/девойки 18 год. и мъже/жени.
При аматьорите първо място в крайното класиране заслужи Райна Стоилова с кон Фостьор Дьо Морион II, второ място бе за Страхил Ангелов с кобила Диадора, а трето за Боян Цанев с Ащен.
Във втората състезателна категория юноши/девойки 14 год. Емил Красимиров спечели първото място с кон Самурай и третото с кобила Силви Марина, а Елен Христова с Наден се класира на второ място.
Почетната тройка при юноши/девойки 18 год. изглежда по следния начин: Катрин Александрова с кон Петнюр – I място, Никол Богданова с кон Гигант – II място, Тодор Киров с кобила Любяща – III място.
Владимир Спасов с кон Канетино завоюва първото място във финалното класиране в категория мъже/жени, Петър Янков с Гепард и Радомир Матев с Карамански заеха съответно второто и третото.

Първо място във финалите на държавното първенство по прескачане на препятствя в клас „Л” спечели Калин Неделчев с кон Се Мон Ами. Аспарух Атанасов с кобила Памина заеха втората почетна позиция, а Ива Гетова с кобила Регата – третата.

Състезателната двойка Аспарух Атанасов и кобилата Джесика де Боа заслужиха първото място в крайното класиране в клас „Т”, а след тях на второ и трето място се класираха съответно сътезателните двойки Светлин Иванов с Океане и Иван Кисьов с Казус Ван Кайзъл.