Новини
Farewell comp web
31.07.2022
Джена Гилхрист с Еди Кийп Куул спечелиха малкият финал на Светония Челиндж Турнир

Днес, завърши Световният Челиндж турнир по прескачане на препятствия, организиран съвместно със Солидарити Комитета на Международната Федерация по конен спорт, Българска Федерация по конен спорт и конна база Тракиец в Житница.

След десет квалификационни турнира в цял свят, за участие във финалите в България бяха определени 16 състезателя от 12 страни, от 4 континента, които участваха с български коне.

На конна база Тракиец бяха проведени две квалификационни изпитания, след които състезателите бяха разделени според резултатите си да участват в утешително състезание и Финал.

Състезателката от Намибия Джена Гилхрист спечели с кон Еди Кийп Куул от ККС Калоян 92, утешителното състезание.