Българска федерация по конен спорт обявява традиционните си номинации за спортист и отбор на годината в класацията „10-те НАЙ”. Най-добрите за 2012 год. ще бъдат определени чрез гласуване на клубовете по конен спорт - членове на БФКС, а резултатите ще бъдат известни в края на седмицата.
ПРЕСКАЧАНЕ НА ПРЕПЯТСТВИЯ
МЪЖЕ
Росен Райчев –: 1-во място Гранд При Световна купа Божурище (България); 1- во и 2-ро място Гранд При Виена Нющад (Австрия), 2-ро място Гранд При Рансхофен (Германия), 3-то място Гранд При Ла Баня (Италия), Бол (Германия) – 1-во, 2-ро, 4-то и 16-то място на Гранд При, 5-то място Световна купа Будапеща
Аспарух Атанасов – 10-то място Гран При Световна купа Божурище, 12-то място индивидуално и 3-то отборно Балкански шампионат Атина (Гърция), 1-во място лига Ген. Крум Лекарски; ДП клас ” Т”- 1-во място
Ангел Няголов – 4-то място Гранд При Редефин (Германия); 2-ро място Щайнхаген (Германия)
Руслан Петков – 7-мо място Световна купа Липица ( Словения)
Христо Найденов – 3-то отборно Балкански Шампионат Атина (Гърция)носител купа Свети Георги
Калин Неделчев –5, 6, 7-мо места и крайно – 13 - то място индивидуално и 3-то отборно Балкански шампионат Атина(Гърция).
Тихомир Дянков – Държавен шампион клас „Л” – 7 годишни коне
Валентин Спасов - Държавен шампион клас „Л” 6 годишни коне
Ивелин Вълев - Държавен шампион клас „Н” 5 годишни коне
Николай Николов - Държавен шампион клас „Н” 4 годишни коне
ЮНОШИ 14 г.
Желязко Димитров – 3-то отборно и 8-мо място индивидуално Балкански шампионат Атина (Гърция)
Венцислав Изов –3-то отборно Балкански Шампионат Атина (Гърция), 14-то място отборно Европейски шампионат Магна Рацина (Австрия)
Сияна Цончева - 6-то индивидуално и 3-то отборно Балкански Шампионат Атина (Гърция), 14-то място отборно Европейски шампионат Магна Рацина (Австрия)
Мина Дончева - 3-то отборно Балкански Шампионат Атина (Гърция), 14-то място отборно Европейски шампионат Магна Рацина (Австрия)
Калоян Добрев - 3-то индивидуално и 3-то отборно Балкански Шампионат Атина (Гърция)
Гергана Стоева – Държавен шампион категория деца, 13-то място индивидуално балкански шампионат Атина (Гърция)
ИЗДРЪЖЛИВОСТ
МЪЖЕ
Иван Стойчев – 17-то място Световен шампионат млади коне 120 км Баболна (Унгария), 5-то място 160 км Саморин (Словакия)
Мирослав Боршош - 1-во място на 120 км. Копривщица (България) Държавен шампион 60 км
Мирослав Методиев – 14-то място 120 км Вайсенхорн (Германия)
Васил Стойчев - 4-то място на 84 км Копривщица (България)
Мария Йорданова – 1-во място и награда Кон в най-добро здравословно състояние 84 км. Копривщица (България), Държавен Шампион 84 км Копривщица (България)
Жанина Иванова – 2-ро място на 80 км. Баболна (Унгария), 2-ро място на 84 км Копривщица (България) 5-то място на 120 км. Саморин (Словакия) и 8-мо място 120 км Вайсенхорн (Германия)
Ружа Недкова – 1-во място на 80 км. Баболна (Унгария)
Николай Узунов – 3-то място на 84 км. Копривщица (България), 7-мо място 120 км Мост (Чехия)
ЮНОШИ 18 г.
Лъчезар Любчов – 1-во място юноши на 80 км Баболна (Унгария), 13 място мъже 120 км Вайсенхорн (Германия)
ОБЕЗДКА
МЪЖЕ
Христо Георгиев - Държавен шампион клас „Т”
Стефани Гачева – Държавен шампион клас „Л”
Цвета Капралова – Държавен шампион клас „Н”
ЮНОШИ 18 г.
Тодор Киров – Държавен шампион категория юноши, София – обездка и Държавен шампион за юноши, Арбанаси – всестранна езда,
ЮНОШИ 14 г.
Катерина Цветанова – Държавен шампион за деца, София
ВСЕСТРАННА ЕЗДА
МЪЖЕ
Марио Бировски – Държавен шампион клас 2*, Шумен, 1-во място Международен турнир Шумен
Иван Добрев – Държавен шампион клас 1*, Шумен, 1-во място международен турнир Шумен, Балкански шампион индивидуално Ескишехир (Турция), , 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир (Турция)
Мирослав Илиев – Държавен шампион клас „Н” , Арбанаси, 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир (Турция), 5-то място Балкански шампионат Ескишехир (Турция)
Светлин Кръстанов - 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир (Турция), 6-то място Балкански шампионат Ескишехир (Турция)
ЮНОШИ 18 г.
Тодор Киров – Държавен шампион категория юноши, София – обездка и Държавен шампион за юноши, Арбанаси – всестранна езда, 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир (Турция), 4-то място индивидуално Балкански шампионат Ескишехир (Турция), 2-ро място ДП клас „Н” Арбанаси
Цветелина Пелтешка - 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир (Турция), 7-мо място Балкански шампионат Ескишехир (Турция), 4-то място МТ 1* Шумен
ЮНОШИ 14 г.
Ива Кирова – Държавен шампион за деца, Арбанаси
НАЦИОНАЛНИ ОТБОРИ
Национален отбор прескачане на препятствия юноши 14г. – 14 място Европейски шампионат Магна Рацина (Австрия), 3-то място Балкански шампионат Атина (Гърция)
Национален отбор прескачане на препятствия мъже – 3-то място Балкански шампионат Атина (Гърция);
Национален отбор всестранна езда мъже – 2-ро място отборно Балканска купа Ескишехир, Турция