Новини
Logo bef
23.05.2011
Българският състезател по прескачане на препятствия Валентин Вълков с престижна международна победа

Българският състезател Валентин Вълков с кон Били Кинг се класира първи в Grand Prix при височина на препятствията от 160 см. по време на Световната купа по прескачане на препятствия, която се проведе в Словения.
Вълков  триумфира на престижното състезание в конкуренция с 35 ездача от 11 държави, сред които представители на лидерите в конния спорт. Той е бил единственият състезател, финиширал с чист паркур на тази височина.

Балканският шампион в дисциплината прескачане на препятствия Ивелин Вълев с кобила Татяна също записа успех в авторитетната надпревара като се класира втори в Silver Tour Grand Prix, а състезателят ни в категория юноши – Иван Кисьов с кон Казус записа четвърто място в Grand Prix в съответната категория. Сияна Петкова с кон Фалко демонстрира резултати, който й отредиха пето място при децата в престижната надпревара по прескачане на препятствия.