От днес до 20ти декември представителите на клубовете по конен спорт, членуващи в БФКС могат да гласуват за своите фаворити в класацията "10-ТЕ НАЙ" ДОБРИ СПОРТИСТИ НА 2011 ГОДИНА.
Eлектронен формуляр за гласуване ще може да изтеглите и от сайта. Ще го очакваме попълнен на е-mail: bef@horsesportbg.org.
ПРЕСКАЧАНЕ НА ПРЕПЯТСТВИЯ.
МЪЖЕ
Аспарух Атанасов – прескачане: 1-во място отборно Световна купа Божурище; 6-то Гран При Световна купа Божурище, 3-то място отборно Световна купа Атина,5-то място Южна централно – източно европейска лига,2-ро място лига Домейн Бойар; 2-ро Гран При МТ Св.Георги; ДП” Т”- 1-во и 3-то място
Ангел Няголов – прескачане: 2-ро място индивидуално Гран При Световна купа Божурище, 4-то място Южна централно – източно европейска лига.
Валентин Вълков – прескачане 1-во място Гран При Световна купа Липица, 1-во място отборно Световна купа Божурище, 3-то място отборно Световна купа Атина, 1-во място Южна централно – източно европейска лига.
Росен Райчев – прескачане: 1-во място отборно Световна купа Божурище; 2-ро Световна купа Братислава, 1-во място приз Баден – Вюртенберг, 2-ро място 150 CSI – 4 * Италия, 2-ро место 150 см. Бол, Германия, 1-во място 135 см. Световна купа Будапеща, 6-то квалификация Световна купа Будапеща, 5-то Гран При Световна купа Будапеща.
Христо Найденов – прескачане: 2-ро място ДП клас ”Т”; 3-то място лига Домейн Бойар, 7-мо 135 см. Световна купа Братислава, 1- во място Световна купа Божурище клас Млади коне
Калин Неделчев – 1-во място отборно Световна купа Божурище, 1-во място индивидуално Световна купа Божурище, 3-то отборно Световна купа Атина, 5-то индивидуално Световна купа Атина; 2-ро място Южна централно – източно европейска лига.
Димитър Василев - прескачане 3-то отборно Световна купа Атина
Ивайло Любенов – Държавен шампион клас „Л”
Владимир Спасов - Държавен шампион клас 6 годишни коне
Валентин Спасов - Държавен шампион клас 5 годишни коне
Венето Тенев - Участие на 3 Световни купи в Баку през периода м. февруари – март 2011 от които е завоювал 1 първо 2 трети и 2 четвърти места.
ЮНОШИ 18 г.
Иван Кисьов – 3-то място отборно и 3-то индивидуално Балкански шампионат, 1-во място лига Домейн Бойар малък тур, квалификация Европейски шампионат, 1-во място юноши категория А турнир Божурище, 3-то място ДП юноши прескачане, 1`-во място млади коне Балкански шампионат.
Кристиян Вълев – 3-то отборно Балкански шампионат, квалификация за Европейски шампионат, 4-то място юноши МТ категория А Божурище, 4-то място 130 см. магна Рацино, Австрия.
Полина Радославова – Държавен шампион за юноши
ЮНОШИ 14 г.
Желязко Димитров – 1-во място Гран При Балкански шампионат, за деца, Държавен шампион за деца
ИЗДРЪЖЛИВОСТ
МЪЖЕ
Мирослав Боршош – 1-во място индивидуално и наградата за най-добро състояние на коня на Балкански шампионат Копривщица, 1-во място на 120 км. Аванос, Турция
Мирослав Методиев – 3-то място 120 км. Орфу – Унгария, 6-то място на 120 км. Гартоу, Германия
Кирил Степанов -1-во място 120 км. Орфу – Унгария, 1-во място отборно Балкански шампионат Копривщица,
Иван Стойчев – 1-во място отборно Балкански шампионат
Мария Йорданова – 1-во отборно и 6-то индивидуално Балкански шампионат Копривщица, 4-то място на 80 км. Бабона – Унгария, 4-то място на 120 км. Орфу – Унгария, 4-то място на 90 км. Гартоу, Германия,
Жанина Иванова – 1-во отборно и 4-то индивидуално Балкански шампионат Копривщица, 6-то място на 80 км. Баболна – Унгария, 4-то място на 120 км. Гартоу, Германия
ЮНОШИ 18 г.
Теодомира Георгиева – Държавен шампион на 85 км., 2-ро място 80 км. Орфу, Унгария.
ОБЕЗДКА
Веселина Соколова - 2-ро място Балкански шампионат, Турция, 2-ро място ДП обездка клас "Т"
Христо Георгиев - Държавен шампион клас „Т”
Светлозар Касчиев – Дъжавен шампион клас „Л”
Борислав Ганчев – Държавен шампион клас „Н”
Райко Гануков - 2-ро място клас „Н”
Диана Капралова – 2-ро място клас „Л”
Одре Кекс – Държавен шампион клас Млади ездачи
ЮНОШИ 18 г.
Стефани Гачева -5-то индивидуално Балкански шампионат
ЮНОШИ 14 г.
Борис Цанков – Държавен шампион за деца
Красина Кръстева – 2-ро място ДП по обездка за деца
ВСЕСТРАННА ЕЗДА
МЪЖЕ
Илиян Искъров -1-во място отборно и 2-ро индивидуално Балкански шампионат Шумен
Веселин Петров - 1-во място отборно и 3-то индивидуално Балкански шампионат Шумен
Светлин Иванов -1-во място отборно и 4-то индивидуално Балкански шампионат Шумен , 1-во място индивидуално 2 звезди МТ Шумен, Държавен шампион 2 звезди.
Марио Бировски – 2-ро място МТ 2 звезди Шумен
Мирослав Илиев – 3-то МТ 2 звезди Шумен, 3-то място МТ1 и 2 звезди на МТ Ескишехир, Турция
Александър Красимиров – 1-во място МТ 1 звезда Ескишехир, Турция
Иван Добрев – Държавен шампион 1звезда
Петър Марчев – Държавен шампион клас „Н”
ЮНОШИ 18 г.
Тодор Киров - държавен шампион за юноши
ЮНОШИ 14 г.
Георги Костов – Държавен шампион за деца
НАЦИОНАЛНИ ОТБОРИ
Национален отбор прескачане на препятствия мъже – 1-во място Световна купа Божурище; 3-то място Световна купа Атина;
Национален отбор издръжливост мъже – 1-во място Балкански шампионат Копривщица
Национален отбор прескачане на препятствия юноши 18г. – 3-то място Балкански шампионат
Национален отбор всестранна езда мъже – 1-во място отборно Балкански шампионат